کیا سراتو/فورته تمام الکتریکی ،این سدان شیک در راه است

سومین نسل کیا سراتو/فورته از سال 2019 تاکنون در بازار حضور داشته و ارزش استثنایی و استایل اسپورت الهام گرفته از استینگر را به نمایش می‌گذارد. اتوهوم می‌گوید نسخه جدیدی از این سدان شیک در راه است زیرا کره‌ای‌ها به دنبال توسعه‌ی نسخه تمام الکتریکی از این خودرو می‌باشند.

فعلاً نسخه تمام الکتریکی کیا سراتو/فورته برای بازار چین تائید شده، بازاری که سراتو در آن با نام K3 شناخته می‌شود. ظاهراً یک باتری 56.5 کیلووات ساعتی با برد حدود 480 کیلومتری در سراتو الکتریکی قرار خواهد گرفت.

کیا سراتو/فورته

کیا سراتو الکتریکی به‌منظور تمایز از نسخه‌های درون‌سوز خود دارای عناصر منحصربه‌فرد بدنه همچون جلوپنجره بسته شده و نوار آبی‌رنگ در اطراف آن خواهد بود. رینگ‌ها نیز طراحی جدیدی خواهند داشت. پیشرانه الکتریکی این خودرو نیز قدرت 184 اسب بخاری را ارائه خواهد نمود. رسانه‌ها ادعا می‌کنند کیا سراتو الکتریکی در ماه ژوئن معرفی شده و از سپتامبر در چین عرضه می‌شود.

گفته شده علاوه بر نسخه الکتریکی مدلی پلاگین هیبریدی از سراتو نیز در نظر گرفته خواهد شد. احتمالاً قوای محرکه این خودرو با نیرو پلاگین هیبرید مشترک خواهد بود و بنابراین پیشرانه 1.6 لیتری بنزینی و واحدی الکتریکی با قدرت ترکیبی 139 اسب بخاری وجود خواهد داشت.

هنوز خبری درباره عرضه سراتو الکتریکی در آمریکا منتشر نشده اما احتمال عرضه نسخه هیبریدی در این بازار وجود دارد زیرا هیوندای اخیراً از اولین نسخه هیبریدی الانترا در آمریکا رونمایی کرده است. البته کیا قبلاً برنامه‌های خود برای عرضه 11 خودروی الکتریکی تا سال 2025 را اعلام نموده است و اولین آن‌ها از سال آینده به عنوان محصولی مستقل معرفی خواهد شد.


منبع : سایت پدال

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.