وقتی همکاری با فورد ناجی فولکس آماروک می‌شود!

فورد ناجی فولکس آماروک

فولکس‌واگن و فورد تمامی جزئیات مربوط به همکاری جوینت ونچر خود را اعلام کرده‌اند. می‌دانیم که نسل دوم پیکاپ آماروک در سال 2022 تولید خواهد شد. این خودرو توسط فورد توسعه یافته و در کارخانه این شرکت در آفریقای جنوبی تولید خواهد شد. این خودرو از همان پلتفرم نسل آتی رنجر سود خواهد برد؛ اما آنچه نمی‌دانستیم این بود که آماروک در صورت عدم همکاری با فورد وضعیت بسیار متفاوتی می‌داشت.

در بیانیه خبری مجزایی که این هفته توسط بخش خودروهای تجاری فولکس‌واگن منتشر شده توماس سدران مدیرعامل این شرکت موضوع مهمی را افشا کرده است:

نهایتاً این مصرف‌کنندگان ما هستند که از این جوینت ونچر سود خواهند برد زیرا بدون این همکاری ما نمی‌توانستیم نسل جدید آماروک را بسازیم.

به عبارت دیگر، آماروک که امسال دهمین سالگرد تولیدش جشن گرفته خواهد شد بدون همکاری با فورد آینده‌ای تیره و تار داشت.

اما همکاری این دو غول خودروسازی فقط به آماروک و رنجر محدود نمی‌شود زیرا در آینده ون شهری فورد هم بر پایه نسل جدید فولکس کدی شکل خواهد گرفت. این خودرو نیز از سال 2021 در لهستان تولید خواهد شد.

همچنین فورد رهبری پروژه 1 تن را بر عهده می‌گیرد که شامل خودروهای تجاری سبک است. محصول الکتریکی فورد نیز که قرار است در سال 2023 از راه برسد از پلتفرم MEB فولکس استفاده خواهد کرد. جدای از توسعه خودروها و پیکاپ های مشترک، این دو خودروساز روی تکنولوژی خودران هم کمک خواهند کرد.

فورد و فولکس‌واگن گفته‌اند:

این همکاری به مثابه ادغام نیست و تمامی خودروها به‌صورت مستقل بازاریابی خواهند شد. اتحاد فولکس‌واگن/فورد شامل مالکیت متقابل دو خودروساز نیست و هر دو آن‌ها در بازار به‌صورت رقابتی حضور خواهند داشت.”


منبع : سایت پدال

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.