کمک ۵/۵ میلیارد دلاری دولت فرانسه به رنو برای مقابله با تأثیرات ویروس کرونا

رنو برای مقابله با تأثیرات ویروس کرونا

وزیر دارایی فرانسه ضمن اعلام اعطای کمک ۵/۵ میلیارد دلاری به رنو برای مقابله با تأثیرات ویروس کرونا ، از این خودروساز خواست تا کارخانه‌های خود را باز نگه دارد و مشاغل را حفظ کند.

اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی سال‌های سختی را پشت سر گذاشته است و قطعاً با وجود همه‌گیری ویروس کرونا، اوضاع به همین سادگی پیش نخواهد رفت. طبق گزارشی از رویترز، نیسان می‌تواند تا ۲۰،۰۰۰ شغل را حذف کند و رنو می‌تواند در سال‌های آینده به کلی از بین برود. این دو شرکت تولیدکننده‌ی خودرو در تاریخ ۲۷ ماه مه به‌روزرسانی استراتژی خود را اعلام خواهند کرد.

برونو لو مایر، وزیر دارایی فرانسه در گفت‌وگو با رادیو Europe 1 پیش‌بینی ترسناکی داشت و گفت:

بله، رنو می‌تواند کاملا نابود شود.

لو مایر از رنو خواست تا کارخانه فلینز، محل کار حدود ۲،۶۰۰ کارگر و مکان تولید خودروی الکتریکی رنو زوئی و نیسان میکرا را باز نگه دارد. دولت فرانسه هم‌اکنون در نظر دارد كه ۵/۵ میلیارد دلار برای مقابله با تأثیرات منفی همه‌گیری ویروس كرونا به رنو كمک كند. در همین حال، رنو در نظر دارد تولید تعدادی از مدل‌های تولیدی خود را به پایان برساند.

 رنو برای مقابله با تأثیرات ویروس کرونا

اوضاع در ژاپن خیلی بهتر از فرانسه نیست؛ زیرا نیسان هم با تأثیرات منفی ویروس کرونا بر فروش جهانی محصولات و پیامدهای رسوایی کارلوس گون دست‌وپنجه نرم می‌کند. طبق اعلام کیودو نیوز، این شرکت می‌تواند ۲۰،۰۰۰ شغل را در سراسر جهان کاهش دهد. نیسان کمتر از یک سال پیش نیز ۱۰ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد.

منابعی در نیسان به رویترز گفتند كه این شركت در تلاش است کوچک‌تر و چابک‌تر شود و ضمن محدود كردن فعالیت‌های اروپایی خود، روی بازار چین و آمریکای شمالی متمرکز خواهد شد. در همین حال، هدف این شرکت برای فروش سالانه تا یک میلیون دستگاه خودرو کاهش می‌یابد، زیرا تقاضا برای خرید خودروهای جدید همچنان رو به وخامت می‌رود و اوضاع بازار هر روز بدتر می‌شود.

طبق گزارش رویترز، هیچ یک از دو خودروساز درباره‌ی این موضوع اظهارنظر نکردند. از سال گذشته، اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی سومین خودروساز بزرگ جهان پس از گروه فولکس‌واگن آلمان و تویوتا ژاپن بوده است.


منبع : سایت زومیت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.