ولوو حداکثر سرعت خودروهایش را کاهش می‌دهد

ولوو

اگرچه قوانین راهنمایی و رانندگی در همه کشورها حداقل و حداکثر سرعت مطمئنه را مشخص می‌کنند، اما رانندگان بسیاری برای زودتر رسیدن به مقصد از حداکثر سرعت خودرو استفاده می‌کنند و جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.  حتما شما هم با حداکثر سرعت مجازی که خودروهای بر روی خودروی خود تعیین می‌کنند آشنا هستید و می‌دانید که اکثر خودروسازها این سیستم را برای حفاظت از جان افراد و ایمنی بیشتر بر روی خودروهای خود نصب می‌کنند.

در همین راستا، خودروسازی ولوو اعلام کرده از این پس سرعت خودروهای تولیدی این شرکت از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت تجاوز نخواهد کرد. تا کنون خودروهای شرکت ولوو دارای حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت بوده‌اند، اما به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای این شرکت تصمیم به کاهش حداکثر سرعت خودروهای جدید گرفته تا با این کار گامی در جهت کاهش تلفات ناشی از تصادفات بردارد. از دیگر امکانات خودروهای جدید ولوو می‌توان به تنظیم سرعت خودرو اشاره کرد. به طور مثال راننده می‌تواند سرعت خودرو را بین ۵۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت تنظیم کند و با خیالی آسوده‌تر به رانندگی بپردازد. تنظیم سرعت برای رانندگان جوان بسیار حائز اهمیت است چرا که در اکثر تصادفات ناشی از سرعت بالا، راننده‌ای جوان و تازه وارد حضور داشته است.

به گفته مدیر بخش ایمنی ولوو، ۱۸۰ کیلومتر در ساعت هنوز هم سرعتی زیاد است و در همه کشورها این مقدار سرعت مجاز نخواهد بود اما ولوو قصد دارد با تعیین این محدودیت پیامی مبنی بر اهمیت سرعت متعادل را به جهان مخابره کند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در شرکت خودروسازی ولوو، تعداد بسیار زیادی از رانندگان از خطرات رانندگی با سرعت بالا اطلاعات کافی ندارند. در این تحقیق، مستی و حواس پرتی راننده پس از سرعت بالا از عوامل دیگری هستند که جان سرنشینان و عابران را تهدید می کنند.


منبع : سایت همراه مکانیک

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.