معرفی کانسپت هیوندای سِون، پیش‌نمایش کراس اوور الکتریکی آیونیک ۷

سِون

هیوندای در نمایشگاه لس‌آنجلس از کانسپت سِون (Seven) پرده‌برداری کرده است. این خودرو که SUEV (وسیلهٔ نقلیهٔ اسپرت کاربردی الکتریکی) خوانده می‌شود، پیش‌نمایشی از کراس‌اوور میان سایز آیونیک ۷ محسوب می‌شود.

این کراس‌اوور که بر اساس پلت‌فرم E-GMP هیوندای ساخته می‌شود، بیش از ۴۸۰ کیلومتر برد خواهد داشت و از قابلیت شارژ ۳۵۰ کیلووات ساعتی برخوردار است که از ۱۰ تا ۸۰ درصد باطری‌ها را ظرف تنها ۲۰ دقیقه شارژ خواهد کرد.

 

ویژگی‌های جذاب کانسپت سِون

بیشتر ویژگی‌های جذاب این کانسپت در داخل آن هستند. چرخ‌ها تا حد امکان به سمت بیرون کشیده شده‌اند تا همراه با فاصلهٔ محوری ۳.۲ متری، کابین بسیار جاداری را فراهم کنند.

برای ایجاد فضایی مثل سالن استراحت، در اینجا بجای صندلی‌های سنتی از نمونه‌های کاناپه‌ای چرخان استفاده شده است. روی سقف خودرو هم یک نمایشگر OLED پانورامیک تعبیه شده که محتوای مختلفی را به نمایش درمی‌آورد و می‌تواند اتمسفر کلی کابین را تغییر دهد.

صندلی راننده قابلیت چرخیدن دارد و کنترل‌ها نیز می‌توانند در صورت عدم استفاده جمع و پنهان شوند.

این جمع شدن فقط برای زمانی نیست که خودرو پارک است زیرا کانسپت سون از قابلیت خودران هم برخوردار است. این ویژگی موجب شده هیوندای بتواند قسمت راننده را جمع‌وجور طراحی کند که این کار فضای بیشتری را برای نمایشگرها فراهم کرده تا تجربه‌ای شبیه به سالن فراهم گردد.

تکمیل‌کنندهٔ همهٔ این ویژگی‌ها هم فقدان ستون‌های B و درهای خودکشی هستند که دسترسی بسیار راحتی را به کابین خودرو فراهم می‌کنند. در داخل این کانسپت همچنین از متریال سازگاربامحیط‌زیست مثل گچ معدنی، چوب بامبو و رزین ریستی استفاده شده و تقریباً همه‌چیز از مواد بازیافتی یا تجدید پذیر ساخته شده است.

تیم هیوندای همچنین در داخل کانسپت سون به‌طور گسترده‌ای از مس به دلیل خواص ضد باکتریایی آن استفاده کرده‌اند. این کانسپت به سیستم جریان هوای بهداشتی هم مجهز است که هوا را از طریق ریل‌های روی سقف و دریچه‌های پشت چرخ‌های عقب از کابین خارج می‌کند. پس از خروج سرنشینان از خودرو نیز این سیستم می‌تواند داخل ماشین را ضدعفونی کند.

 


منبع: سایت پدال

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.