طراح سابق بی ام و، یواخن پیزن به هیوندای و کیا پیوست

طراح سابق بی ام و، یواخن پیزن

هیوندای و کیا از استخدام یواخن پیزن ، طراح سابق بی‌ام‌و خبر دادند؛ پیزن به همراه کریم حبیب و آلبرت بیرمن پیش‌تر در بخش طراحی بی‌ام‌و فعالیت می‌کردند.

گروه هیوندای و کیا، تاکنون کارمندان سابق بی‌ام‌و از جمله کریم حبیب، طراح خودروساز آلمانی و آلبرت بیرمن، مهندس ارشد بی‌ام‌و M را به خدمت گرفته‌اند. آخرین فرد افزوده شده به آن‌ها یواخن پیزن (Jochen Paesen) است که اخیراً به عنوان مدیر طراحی داخلی خودروهای NIO فعالیت می‌کرد. قبل از آن، پیزن در فولکس‌واگن کار می‌کرد و کارهای طراحی داخل کابین آماروک (Amarok) را بر عهده داشت.

با این حال، یواخن پیزن بیشتر برای کار خود در بی‌ام‌و شناخته شده است که در آن‌جا به عنوان طراح اصلی خودروی مفهومی Vision Efficient Dynamics Concept حضور داشت و روی بی‌ام‌و سری ۶ (F12/13) کار کرد. او همچنین رئیس طراحی داخلی بی‌ام‌و i و مدیر پروژه طراحی داخلی بی‌ام‌و سری ۷ (G11/12) و M4 GTS بود.

یواخن پیزن در مسئولیت جدید خود در کیا، به عنوان نایب رئیس گروه طراحی داخلی و مستقر در مرکز طراحی کیا در نامیانگ کره جنوبی مستقر خواهد شد. او همچنین به همکار سابق خود، کریم حبیب که اکنون معاون ارشد و مدیر مرکز طراحی کیا است، گزارش خواهد داد.

مسئولان کیا می‌گویند که پیزن بر طراحی داخلی خودروهای آینده این شرکت نظارت خواهد کرد و توانایی این برند را در طراحی داخلی برای طیف وسیعی از خودروهای الکتریکی  و هیبرید در آینده تقویت خواهد کرد. خودروساز کره جنوبی اضافه كرد كه استخدام پیزن بخشی از تلاش‌های گسترده‌ی آن‌ها برای طراحی در خودروهای برقی است.

پیزن در بیانیه‌ای گفت:

من مشتاقانه منتظر کمک به برنامه‌های جاه‌طلبانه کیا برای آینده با محصولات هیجان‌انگیز و خلاقانه‌ای هستم که باعث تقویت جایگاه آن در بازار می‌شود. کیا تیم طراحی و توسعه بسیار با استعدادی دارد و من بسیار علاقه‌مند هستم تا تلاش‌های خود را برای تقویت هرچه بیشتر این برند جمع کرده و مسیر جدیدی مملو از نوآوری و طراحی‌های پیشرفته را هموار کنیم.

هنوز مشخص نیست که چرا پیزن NIO را ترک کرد، اما خودروساز چینی با مشکل روبرو است و تردید اساسی درباره‌ی توانایی این شرکت برای ادامه فعالیت وجود دارد. با توجه به این موضوع، جای تعجب ندارد که کارمندان به دنبال شرکت‌های بهتری برای کار کردن هستند.


منبع: سایت زومیت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.