شرکت لیفان با ورشکستگی به آخر خط رسید

شرکت لیفان

به‌تازگی شرکت لیفان (که در بورس شانگهای حضور دارد) اعلام کرده است که شرکت چونگ‌کینگ لیفان هولدینگ (سهامدار عمدهٔ گروه لیفان) توان پرداخت بدهی‌های خود را نداشته و ورشکست شده است. این شرکت به‌منظور سازمان‌دهی مجدد قضایی به دادگاه شهر چونگ‌کینگ درخواست داده و مجمع عمومی طلبکاران نیز به‌منظور انجام کارهای مربوط به ورشکستگی تشکیل شده است.

در اطلاعیهٔ شرکت تصریح شده است که لیفان هولدینگ مجموعاً ۶۱۹ میلیون سهم از گروه لیفان را در اختیار دارد که ۴۷ درصد از کل سرمایهٔ سهمی شرکت را شامل می‌شود.

گزارش شده است که به دلیل عدم توانایی پرداخت بدهی‌های معوقه، بسیاری از شرکت‌های تابعهٔ گروه لیفان (خودروهای سواری لیفان، فروش خودروهای لیفان، واردات و صادرات لیفان و…) همگی برای سازمان‌دهی مجدد قضایی به دادگاه معرفی شده و مدیران ارشد این گروه شروع به کاهش سهام خود کرده‌اند.

از سوی دیگر، شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه جیلی قصد خرید سهام لیفان را دارد و اینکه در آینده فقط در بخش موتورسیکلت خود فعالیت خواهد کرد. بااین‌حال فعلاً هردو طرف از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرده‌اند.

در حالی لیفان به ورشکستگی رسیده است که فروش محصولات آن بشدت کاهش پیدا کرده است به‌گونه‌ای که در شش ماه نخست امسال، فروش خودروهای سواری تنها ۹۷۸ دستگاه بوده که کاهشی ۹۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. این در حالی است که از سال ۲۰۱۹ نمایندگی‌های فروش لیفان در مقیاس گسترده‌ای از شبکهٔ فروش خارج شده‌اند.

در همین حال، هرچند فروش محصولات لیفان طی سال‌های اخیر کاهش یافته است اما هنوز هم تعداد زیادی از محصولات این شرکت در بازار و خیابان‌ها حضور دارند که پس از تعطیلی رسمی لیفان موتور، خودروهای کنونی برای تعمیر و نگهداری با مشکل مواجه خواهند شد. به همین دلیل است که مالکین خودروهای لیفان هم‌اکنون از بابت خدمات پس از فروش و تأمین قطعات یدکی خودروهای خود نگرانی‌های زیادی دارند.

 

منبع : سایت Car.ir


 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.