رام خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

رام خودرو

رام خودرو ،قطعه ای فلزی و مقاوم  است که جهت نگه داری و حفظ مجموعه ی قطعات جعبه فرمان ، جلوبندی ، گیربکس و موتور و همچنین برای اتصال و هماهنگ عمل کردن قسمت جلویی راست و چپ اتومبیل از آن استفاده می شود.

به طور کلی رام یک شاسی می باشد که به وسیله آن قطعاتی که در جلوبندی به کار می رود توسط رام متصل به اتاق ماشین می شود.رام یک حالت دو سری دارد که شکل تیرکمان دارد، به این دلیل با آن تیرکمان نیز می گویند.

 

مزایای استفاده از رام خودرو

1- مانع وارد شدن آسیب به ماشین

2- مانع شکستن کارتل و گیربکس

3- سفت شدن شاسی ماشین

علائم خرابی رام موتور

زمانی که یک خرابی در رام ماشین رخ می دهد باعث خرابی جلوبندی می شود بنابراین شما باید خرابی رام را به صورت کلی خرابی جلوبندی ببینید،

1- لرزش فرمان

2- صدا های داخل جلوی ماشین

3- منحرف شدن ناگهانی کوتاه در حین رانندگی

نکته:

موقعیت قرارگیری رام بصورتی است که علاوه بر اینکه در معرض آب و گل و لای قرار دارد، ممکن است در جاده های ناهموار و کوهستانی، ضرباتی از سمت محیط با آن وارد شود.

وقتی خودرو در یک مسیر ناهموار در حال عبور است، ممکن است قسمت زیر خودرو با قسمت برآمده ای از جاده برخورد نماید . یا تکه سنگی از زیر لاستیک خودرو به سمت قطعات زیرین خودرو برخورد کرده و به آنها آسیب برساند.

یکی از قطعاتیکه ممکن است آسیب ببیند، رام خودرو است. البته وجود سینی زیر موتور تا حدود زیادی از آسیب رسیدن به قطعات زیرین خودرو جلوگیری می کند ولی سینی نمی تواند تمامی قسمت های زیر خودرو را پوشش دهد، به همین دلیل کلیه قطعات زیرین خودرو از جمله رام می بایست آنقدر محکم ساخته شوند که مقاومت زیادی در مقابل ضربات و زنگ زدگی داشته باشند و بسادگی آسیب نبینند.

برای اطلاعات تکمیلی بیشتر درباره سیستم جلوبندی خودرو و طرز کار و اجزای آن این مقاله را مطالعه کنید.

 


مشاهده و خرید رام خودرو از سایت خانه هیوندای


 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.