چگونگی تمیز کردن و ضدعفونی کابین خودرو با شیوع گسترده ویروس کرونا

تمیز کردن و ضدعفونی کابین خودرو

با شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان، تمیز کردن و ضدعفونی کابین خودروها مهم‌تر از هر زمان دیگری است؛ اما این کار را چگونه باید انجام داد؟

تمیز کردن و ضدعفونی کابین خودرو

کابین خودروها از متریال بسیار متفاوتی تولید شده بنابراین خیس کردن آن با موادی همچون دستمال‌های آغشته به مواد ضدعفونی‌کننده چندان جوابگو نخواهد بود مگر اینکه بخواهید کابین خودرو را طی این فرایند خراب کنید!

همان‌گونه که می‌دانید کابین خودرو مکان مناسبی برای موجودات ذره‌بینی و باکتری‌ها می‌باشد. مطالعات نشان داده‌اند غربیلک فرمان خودرو به‌طور متوسط ۴ برابر کثیف‌تر از توالت فرنگی بوده و وضعیت دستگیره‌های گوناگون به ویژه نازل پمپ‌بنزین‌ها بدتر است زیرا ۱۲ هزار بار کثیف‌تر می‌باشند.

تمیز کردن و ضدعفونی کابین خودرو

تقریباً همه‌ی بخش‌های کابین که توسط دست لمس می‌شوند نیازمند توجه و دقت هستند. از جمله این بخش‌ها می‌توان به فرمان، دسته‌دنده، دستگیره‌های داخلی درب‌ها، نگه‌دارنده‌های فنجان، کمربندهای ایمنی و کنترل‌های سیستم تهویه و صوتی اشاره کرد.

اولین قدم در تمیز کردن و ضدعفونی کابین این است که از محصولات مخصوص کابین خودرو و به ویژه مخصوص هر سطح از جمله چرم، پلاستیک و… استفاده کنید. در زمان استفاده از آن‌ها باید مراقب آسیب‌های احتمالی به متریال کابین باشید. بهتر است قبل از آغاز کار ابتدا بخش کوچکی از سطح موردنظر را با ماده ضدعفونی‌کننده تمیز کرده و سپس در صورت عدم آسیب اقدام به تمیز کردن کل سطوح نمایید.

 

منبع : سایت پدال


 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.