نماینده مجلس: موفقیت زامیاد در افزایش داخلی سازی و کاهش ارزبری

زامیاد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و هيات همراه در بازديد از شركت زامياد از نزديك در جريان روند توليد محصولات اين شركت و تلاش برای تحقق شعار جهش توليد قرار گرفتند.

عزت الله اكبري علاوه بر بازدید، در نشستي با بهروز غفاري، مدیرعامل و نيز اعضاي هيات مديره شرکت زامياد ضمن مثبت دانستن روند فعاليت هاي اين شركت در يكسال اخير، اظهار كرد: اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در زمینه افزايش تیراژ تولید، توسعه سبد محصول و نيز افزایش کیفی محصولات در زامیاد موجب شده است تا شاهد رشد کمی و کیفی تولید خودرو در بخش خودروهای تجاری باشیم.

اکبری با بیان اینکه شرکت زامیاد در افزایش داخلی سازی و کاهش ارزبری موفق عمل کرده است، افزود: تمرکز بر افزایش داخلی سازی و نيز توجه به ارتقاء کیفی قطعات از جمله موارد مهم و ضروری مورد توجه در صنعت خودروسازی کشور است و شركت زامیاد با بهره مندی از پتانسیل و توانمندی فنی بالاي مجموعه خود، اقدامات مناسبي در این زمینه انجام داده است.

استفاده از فناوری جدید و بومي در شرکت زامیاد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین در بازدید خود از خط تولید محصولات مسافري این شرکت، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با استفاده از فناوری جدید و بومي را یکی از برنامه ها و اولویت های اصلی قواي مجريه و مقننه دانست و افزود: به دنبال تحقق استراتژی تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی کشور با استفاده از توان داخلی هستیم و شرکت زامیاد به لحاظ داشتن توانمندی و دانش فنی بالا در حوزه تولید و عرضه محصولات تجاری سنگین و نیمه سنگین به خصوص حوزه حمل و نقل عمومی می تواند نقش مهم و راهبردی را به منظور تحقق این امر مهم ایفا کند.

اكبري همچنين در ادامه تصریح کرد: با توجه به شعار سال “جهش تولید” باید تمرکز تولید را به سمت داخلی سازی و حمایت از توان داخلی متخصصان پیش ببریم. ضمن اينكه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، در اين راستا، آماده شنیدن مشکلات و موانع بخش تولید و پیگیری برای حل آنها است.

گفتني است، در اين نشست، غفاري مديرعامل شركت زامياد به تشريح برنامه‌های این شرکت برای افزایش تولید در سال جاري و تحقق شعار “جهش تولید” پرداخت.

 

منبع : سایت Car.ir


 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.