ممنوعیت فروش خودروهای فاقد استاندارد یورو 5

خودروهای فاقد استاندارد یورو 5

سرهنگ زارع درباره علت پلاک نشدن تاکسی‌ها گفت: با توجه به قانون هوای پاک، خودروهای غیر دیزلی از ابتدای امسال باید استاندارد یورو 5 باشند و برابر ماده 4 قانون هوای پاک پیش‌فروش و فروش خودروهایی که مجوز و تائیدیه سازمان ملی استاندارد را ندارند ممنوع است.

سرهنگ زارع افزود: یکی از پیش‌شرط‌ها برای هر خودرو این است که باید مجوز از سازمان ملی استاندارد و محیط زیست گرفته و به پلیس ارسال شود و پلیس با رعایت سایر شرایط خودروها را شماره‌گذاری کند.

وی ادامه داد: متأسفانه در خودروهای فعلی این اتفاق نیفتاده است و خودروساز قبل از دریافت مجوز تأیید از سازمان خودروها را پیش‌فروش کرده یا فروخته است.

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا یادآوری کرد: این خودروها سمند و پژو 405 بود که مشکل آنها تا حدودی حل شد و سازمان محیط زیست برای آنها مجوز صادر کرده است.

وی ادامه داد: مشکل شماره‌گذاری خودروها با صدور مجوز سازمان محیط زیست حل شده است و خودروهایی که مربوط به سال 98 بود در ابتدا صادر شد و بعد مجوز خودروهای سال 99 در سازمان محیط زیست مشکلی ندارد.

سرهنگ زارع یادآوری کرد: زمانی که قانون مصوب می‌شود، متولی آن سازمان حفاظت محیط زیست است و اگر از نماینده سازمان بپرسید، مجوز خودروهای مورد بحث صادر شده است. آئین نامه ماده 2 مربوط به سال 97 است و خودروساز باید از همان زمان برای اجرا برنامه‌ریزی می‌کرد و خودروساز موظف به اجرای قانون است و تا الان تمام موارد قانونی اجرا شده است.


منبع : سایت Car.ir

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.