هاچ‌بک مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ با پیشرانه‌ی توربوشارژ معرفی شد

هاچ‌بک مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱

هاچ‌بک مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ با پیشرانه‌ی توربوشارژ ۲۲۷ اسب‌بخاری SKYACTIV-G و سیستم تمام‌چرخ محرک برای بازار آمریکای‌شمالی رونمایی شد.

نمایندگی مزدا در ایالات متحده ویدئویی در یوتیوب منتشر کرده است که در آن، به رونمایی یک خودرو در تاریخ ۸ ژوئیه (۱۸ تیر) اشاره می‌شود. بسیاری معتقدند در این مراسم مزدا ۳ توربوشارژ رونمایی خواهد شد؛ اما همسایگان جنوبی در مکزیک نتوانستند تا آن زمان صبر کنند. مدل قوی‌تر هاچ‌بک جمع‌وجور مزدا اولین حضور غیرمنتظره‌ی خود را در حساب یوتیوب مزدا مکزیک به‌نمایش گذاشت و مدیر منطقه‌ای این شرکت به برخی مشخصات جالب مزدا ۳ جدید اشاره کرد.

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ از پیشرانه‌ی بنزینی توربوشارژ ۲/۵ لیتری SKYACTIV-G Turbo بهره می‌برد که ۲۲۷ اسب‌بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. اگر این ارقام برایتان آشنا به‌نظر می‌رسند، بدین‌دلیل است که از همین پیشرانه در مزدا ۶ و مزدا CX-5 نیز استفاده می‌شود.

هاچ‌بک مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱

نسخه‌ی جدید مزدا ۳ تقریبا شبیه به مدل معمولی آن

با وجود ارتقای پیشرانه، تصور نکنید این خودرو قصد دارد مزدا اسپید ۳ را احیا کند؛ زیرا نسخه‌ی جدید مزدا ۳ تقریبا شبیه به مدل معمولی آن است. در بازار مکزیک، این خودرو به سیستم صوتی بوز مجهز به ۱۲ بلندگو، سانروف برقی، رینگ‌های ۱۸ اینچی و چراغ‌های جلو خودکار LED مجهز خواهد بود. قرار است مزدا ۳ از ۲۰ ژوئیه در تیپ‌های Grand Touring و Signature به‌ترتیب با قیمت‌های ۲۲،۰۰۰ و ۲۳،۸۰۰ دلار در مکزیک عرضه می‌شود.

طرفداران مزدا از زمان عرضه نسل فعلی این خودرو در اواخر سال ۲۰۱۸ منتظر بودند تا خودروساز ژاپنی قدرت بیشتری به مزدا ۳ تزریق کند و هم‌اکنون آن‌ها درنهایت پیشرانه‌ی قدرتمندتری به‌دست می‌آورند. شاید نسخه‌ی جدید مزدا ۳ هاچ‌بک کاملا پرتحرک نباشد؛ اما عرضه‌ی پیشرانه‌ی توربوشارژ گامی برای ارتقای آن به‌شمار می‌رود. اگرچه جعبه‌دنده‌ی دستی برای خودرویی قدرت‌محور بیشتر ضروری به‌نظر می‌رسید، خریداران فعلا مجبور هستند از جعبه‌دنده‌ی خودکار با دو پدال استفاده کنند. گفته می‌شود در سال ۲۰۲۱، نسخه‌ی سدان مزدا ۳ برای بازار مکزیک عرضه خواهد شد.

 

منبع : سایت زومیت


 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.