لوسید موتورز ازسدان لوسید ایر ۱۹در شهریور امسال رونمایی می کند

سدان لوسید ایر ۱۹

لوسید موتورز طی مراسمی آنلاین در تاریخ ۱۹ شهریور امسال از سدان تمام‌برقی Air رونمایی می‌کند. مراسم رونمایی لوسید ایر پیش‌تر به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود.

لوسید موتورز (Lucid Motors) اعلام کرد که نسخه تولیدی اولین سدان لوکس تمام برقی خود را طی مراسمی آنلاین در تاریخ ۱۹ شهریور (۹ سپتامبر) امسال رونمایی خواهد کرد. استارتاپ مستقر در کالیفرنیا می‌گوید که در این مراسم طراحی نهایی بیرونی و داخلی خودروی الکتریکی لوسید ایر (Air) را نشان می‌دهد و جزئیات جدیدی درباره مشخصات، پیکربندی‌ها و قیمت این خودرو ارائه می‌دهد.

اما طبق گزارش وب‌سایت TechCrunch، مشتریان اکنون باید کمی بیشتر صبر کنند تا پشت فرمان مدل‌های پیش‌سفارش‌شده لوسید ایر قرار بگیرند. زیرا به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، این خودرو تا پایان سال جاری وارد خط تولید نمی‌شود و نخستین مدل‌ها تا اوایل سال ۲۰۲۱ تحویل مشتریان خواهند شد.

سدان لوسید ایر ۱۹

قرار بود سدان برقی لوسید ایر در نمایشگاه بین‌المللی خودرو نیویورک ۲۰۲۰ یا نایاس (NYIAS) که قرار بود در ماه آوریل برگزار شود، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار بگیرد. اما مانند تقریبا بیشتر نمایشگاه‌های خودرو و رویدادهای مهم موتوراسپرت، نمایشگاه خودرو نیویورک نیز به دلیل همه‌گیری کرونا در ماه مارس به تعویق افتاد. ماه گذشته، برگزارکنندگان نمایشگاه اعلام کردند که NYIAS امسال به کلی لغو می‌شود.

اقدامات لوسید موتورز پس از لغو شدن نمایشگاه‌ها

لوسید موتورز پس از لغو شدن نمایشگاه‌ها، به‌جای آن وقت خود را صرف ارائه بخش‌هایی از اطلاعات درباره پیشرفت روند تولید سدان ایر کرد و به همین منظور برنامه‌ای برای مراسم رونمایی آن ترتیب داده است. این شرکت در ماه آوریل تعدادی عکس از کارخانه‌ی کازا گرانده در ایالت آریزونا منتشر کرد که لوسید ایر در آنجا ساخته می‌شود. لوسید علاوه بر آن فیلم‌هایی از خودروی الکتریکی ایر در زمان انجام تست‌های زمستانی و همچنین مسافرت در جاده ۴۰۰ مایلی (۶۴۳ کیلومتری) بین سانفرانسیسکو و لس‌آنجلس با یک‌بار شارژ منتشر کرد.

لوسید ایر برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ در قالب نمونه اولیه رونمایی شد، بنابراین مدت زمان طولانی از معرفی آن می‌گذرد. مانند بسیاری دیگر از استارتاپ‌های سازنده خودروی برقی، لوسید موتورز نیز که توسط پیتر راولینسون، مهندس ارشد پیشین تسلا مدل اس تأسیس شده است، در تلاش برای تولید ایر با مشکلات مالی رو‌به‌رو شد و از یک صندوق سرمایه‌گذاری و یک شرکت اتوبوس چینی وام گرفت تا بتواند سرپا باقی بماند.

نزدیک شدن لوسید موتورز به مرحله تولید سدان برقی

لوسید موتورز در نهایت تنها چند هفته قبل از کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار نشریه واشنگتن پست، از صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی عربستان سعودی وامی سنگین به ارزش یک میلیارد دلار دریافت کرد.

راولینسون گفته که جذب سرمایه‌گذاری و پول، این شرکت را به مرحله تولید سدان برقی ایر نزدیک می‌کند و تأخیر در رسیدن به تولید نهایی باعث شده تا لوسید موتورز با هرچه بیشتر قدرتمند کردن ایر، چند پیشرفت بزرگ از نظر فناوری داشته باشد. این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد که اینک نیز در حال افزایش تعداد استخدام خود است.

لوسید موتورز در بیانیه مطبوعاتی نوشت «همان‌طور که بیش از ۱،۰۰۰ نفر از کارکنان لوسید براساس دستور مقامات محلی و ایالتی بدون اخراج یا بیکاری به سر کار خود بازگشتند، آن‌ها کار ساخت خودرو را که فقط طی مدت کوتاهی به دلیل دستور خانه‌نشینی اجباری (ناشی از شیوع ویروس کرونا) تأخیر افتاد، از سر می‌گیرند». در این بیانیه همچنین آمده است که این شرکت طی ۹۰ روز گذشته ۱۶۰ کارمند استخدام کرده است و قصد دارد تا پایان سال ۷۰۰ نفر دیگر را هم به این جمع اضافه کند.


منبع : سایت زومیت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.