سامسونگ XM3 ، ری‌بج رنو آرکانا برای بازار کرهٔ جنوبی

سامسونگ XM3

کراس‌اوور کوپهٔ رنو آرکانا در جولای سال گذشته در بازار روسیه عرضه شد و حالا نسخهٔ ری‌بج شدهٔ آن با نام سامسونگ XM3 نیز برای بازار کرهٔ جنوبی معرفی شده است.

سامسونگ در مارس 2019 با معرفی کانسپت XM3 Inspire پیش‌نمایشی از این خودرو را ارائه کرد و تعجبی ندارد که نسخهٔ تولیدی آن تقریباً به‌طور کامل با کانسپت مذکور یکسان است. سامسونگ XM3 در کارخانهٔ بوسان در جنوب سئول تولید می‌شود و فروش آن از 21 فوریه در کرهٔ جنوبی آغاز شده است.

از آن زمان تاکنون، 22 هزار سفارش خرید برای این کراس‌اوور کوپه ثبت شده که رکوردی در تاریخ سامسونگ محسوب می‌شود. XM3 در ظاهر تقریباً به‌طور کامل با آرکانا یکسان است و صرفاً تفاوت‌هایی جزئی در بیرون آن به چشم می‌خورد اما در داخل داشبورد اصلاح شده و رابط کاربری چندرسانه‌ای آن به‌طورجدی ارتقاء یافته است. در XM3 یک تبلت چندرسانه‌ای عمودی بالای کنسول مرکزی قرار گرفته درحالی‌که در آرکانا یک نمایشگر هشت اینچی به‌صورت سفارشی ارائه می‌شود. علاوه بر این، نسخهٔ کره‌ای این ماشین به‌صورت استاندارد به یک صفحه آمپر دیجیتالی 10 اینچی مجهز است که با رنو کپچر یکسان است. این در حالی است که آرکانا از صفحه آمپر تمام دیجیتالی بی‌بهره است.

 

همچنین نگاه دقیق‌تر به کابین XM3 نشان می‌دهد که دریچه‌های تهویه شکل دیگری یافته‌اند و تریمی هم روی داشبورد اضافه شده است. برای این کراس‌اوور کوپه ویژگی‌های ایمنی مثل دستیار پارک با دوربین دید 360 درجه، ترمز پارک اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی با قابلیت توقف و حرکت دوباره و دستیار حفظ حرکت میان خطوط هم قابل سفارش است. هرچند XM3 یک کراس‌اوور کوپه است اما مثل آرکانا، از بزرگ‌ترین صندوق بار در بخش خود برخوردار است که 513 لیتر ظرفیت دارد.

 

 

XM3 در کرهٔ جنوبی با دو پیشرانهٔ مختلف عرضه می‌شود. موتور اول یک نمونهٔ 1.6 لیتری چهار سیلندر بنزینی تنفس طبیعی بنزینی با 123 اسب بخار قدرت است که نیروی آن توسط گیربکس CVT انتقال پیدا می‌کند. پیشرانهٔ دوم اما از نوع 1.3 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بنزینی است که 152 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این موتور که به‌طور مشترک توسط رنو و دایملر توسعه یافته است، محبوب‌ترین پیشرانهٔ XM3 در کرهٔ جنوبی بوده و تقریباً 90 درصد از خریداران آن‌را انتخاب کرده‌اند. انتقال نیروی این موتور توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه انتقال پیدا می‌کند که این هم یکی دیگر از تفاوت‌های XM3 با آرکانا است که از گیربکس CVT استفاده می‌کند.

 

 

قیمت سامسونگ XM3 در کرهٔ جنوبی از 17,950,000 وون معادل 14,700 دلار برای تیپ پایهٔ SE با پیشرانهٔ 1.6 لیتری آغاز می‌شود و به 26,450,000 وون معادل 21,630 دلار برای تیپ بالا ردهٔ RE با موتور 1.3 لیتری توربو می‌رسد. به گفتهٔ رنو سامسونگ، موفقیت XM3 در کرهٔ جنوبی بدان معنا است که این کراس‌اوور کوپه در آینده نزدیک مطمئناً در سایر بازارها هم عرضه خواهد شد.

 

 


منبع: سایت پدال

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.