خودرو خود را در آفتاب پارک کنید تا کرونا از بین برود!

ضدعفونی شدن خودرو

آخرین تحقیقات دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد نور آفتاب با بالابردن دمای داخل خودرو به از بین رفتن ویروس‎ها از جمله کرونا  کمک می‌کند.

بر اساس این تحقیق، اگر خودرو زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد موجب ایجاد اثر گلخانه‌ای درون کابین شده و نور خورشید سبب ضدعفونی شدن خودرو می‌گردد. به طور مثال اگر دمای محیط ۲۶ درجه باشد، پس از یک ساعت پارک خودرو زیر نور خورشید، دمای داخل آن به ۵۰ درجه خواهد رسید. طبق مطالعات انجام شده، این دمای بالا سبب از بین بردن ویروس کرونا می‌شود. تحقیقات دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد که اگر دمای محیط تا ۵۴ درجه سانتیگراد برسد، تا ۹۹ درصد از ویروس کرونا را از بین خواهد برد.

گفتنی است، قبل از پارک کردن خودرو زیر نور آفتاب باید اشیای حساس به آفتاب، مواد غذایی و حیوانات خانگی را خارج کرد. بدیهی است در طی این فرآیند خودرو نباید سرنشینی به خصوص کودکان داشته باشد. اگرچه نور مستقیم خورشید برای برخی از تجهیزات خودرو مضر است و در گذشته توصیه می‌شد که خودروها در سایه پارک شوند، اما امسال با شیوع گسترده ویروس کرونا بر نیست هر از گاهی برای ضدعفونی، خودرو خود را زیر نور مستقیم خورشید پارک کنیم.


منبع : سایت همراه مکانیک

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.