ثبت رکورد فروش 1 میلیون دستگاه شاسی‌بلند محبوب توسان در آمریکا + قیمت

دستگاه شاسی‌بلند محبوب توسان

طبق گفته‌ی هیوندای خودروساز کره‌ای، شاسی‌بلند محبوب توسان از زمان معرفی در سال 2004 تاکنون به فروش 1 میلیون دستگاه دست یافته است. به این ترتیب توسان پس از گذشت 16 سال از حضور در آمریکا توانسته چنین رکوردی را برای خود بر جای بگذارد.

از سال 2004 تاکنون دو نسل جدید از توسان در سال‌های 2010 و 2016 عرضه شده و انتظار می‌رود چهارمین نسل آن نیز امسال معرفی شود. شاسی‌بلند محبوب توسان پرفروش‌ترین شاسی‌بلند هیوندای بوده و فروش ماه آوریل آن نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد 7 درصدی را نشان می‌دهد. در آوریل امسال بیش از دو سوم فروش کل هیوندای از خودروهای شاسی‌بلند بوده است.

شاسی‌بلند محبوب توسان

با قیمت پایه 23550 دلاری، شاسی‌بلند محبوب توسان گزینه مناسبی بوده و با دو پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری 161 اسبی و 4 سیلندر 2.4 لیتری 181 اسب بخاری عرضه می‌شود. صرف‌نظر از تریم انتخابی، هر پیشرانه با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک همراه می‌شود. نیروی پیشرانه به‌صورت استاندارد به چرخ های جلو فرستاده می‌شود اما می‌توان با پرداخت هزینه اضافی سیستم چهار چرخ محرک را سفارش داد.

آینده‌ی شاسی‌بلند محبوب توسان روشن است زیرا انتظار می‌رود نسل جدید این خودرو با ظاهر برجسته و متمایز معرفی شود. هیوندای اخیراً زبان طراحی جدیدش را در محصولاتی همچون الانترا و سوناتا بکار گرفته و ما نیز بی‌صبرانه منتظر پرده‌برداری از توسان جدید هستیم تا ببینیم این خودرو چه حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت.

طبق شنیده‌ها توسان جدید از همان طراحی جداگانه چراغ‌های دیده شده در کنا و پالیسید استفاده خواهد کرد. چراغ‌های عقب نیز با نواری نورانی به همدیگر متصل خواهند شد.

گفته می‌شود زیر کاپوت این خودرو پیشرانه 4 سیلندر 2.5 لیتری با قدرت 191 اسب بخار قرار می‌گیرد. احتمالاً نسخه هیبریدی این خودرو نیز با همان پیشرانه 2 لیتری الکتریکی شده سوناتا هیبرید تولید خواهد شد. هیوندای زمان معرفی شاسی‌بلند محبوب توسان جدید را اعلام نکرده اما انتظار داریم این خودرو اواخر سال جاری پدیدار شود.


منبع : سایت Car.ir

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.