مشخصات نسل جدید پژو 308 ، نمونه‌ای هاچ‌بک تحت عملکرد PSE

پژو 308

پژو 308 سال 2022 با قدرت قابل توجه 300 اسب بخار توسط شرکت پژو به بازار جهانی عرضه می شود.بر اساس اطلاعات به دست آمده، نسل جدید اتومبیل‌های شرکت پژو قرار است با ورود مدل 308 در سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

همچنین گفته می‌شود خط تولید این خودرو شامل نمونه‌ای هاچ‌بک تحت عملکرد PSE نیز خواهد بود.پژو قصد دارد تا قدرتی قابل توجه را به خریداران مدل جدید 308 ارائه دهد.

توضیحات تکمیلی از مشخصات جدیدترین مدل پژو 308

زمانی که مدل جدید پژو 308 در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد،‌ این خودرو توانست آغازی برای تغییرات طراحی شرکت پژو باشد. این برند پس از مدت کوتاهی مدل موفق و جسورانه ۳۰۰۸ را به همراه اتومبیل‌های ۵۰۰۸، ۲۰۸ و ۲۰۰۸ به بازار جهانی عرضه کرد. حالا به نظر می‌آید که جدیدترین مدل 308 قرار است روندی مشابه را برای شرکت پژو پیش بگیرد. شواهد حاکی از آن است که پژو قصد دارد اتومبیل موفق خود را اواسط سال ۲۰۲۱ به مخاطبین معرفی، و سپس در سال ۲۰۲۲ آن را عرضه کند. بر اساس اطلاعات به دست آمده این خودرو بر روی پلتفرم بروزرسانی شده EMP2 سوار شده است.

برنامه‌ریزی گروه PSA تا به امروز برای پلتفرم EMP2 به نحوی بوده که شامل مدل‌های پلاگین هیبریدی می‌شوند. همچنین این مجموعه برای نمونه‌های کوچک‌تر مانند CMP مدل‌های الکتریکی را در کنار اتومبیل‌های بنزینی ارائه می‌کند. پژو ۳۰۸ قرار است مدل هیبریدی با موتور بنزینی ۱.۶ لیتری عرضه کند که همراهی موتور الکتریکی برای هدایت چرخ‌های جلویی را به خود می‌بیند. همچنین در ادامه شرکت پژو نمونه‌ای پلاگین هیبریدی را در نظر گرفته تا بیشتر توجه علاقه‌مندان را به خود جلب کند.

گفتنی است؛ مدل  308 موتور الکتریکی اضافه شده‌ای را نیز برای محور عقبی خود حمل می‌کند. چنین ترکیبی بر روی نمونه پلاگین هیبریدی ۳۰۰۸ نیز دیده می‌شود. شرکت پژو در واقع قصد دارد با اعمال این مشخصات بر روی اتومبیل خود، قدرت مدل جدید 308 را به ۳۰۰ اسب‌بخار برساند و در آینده یک هات‌هاچ، یا همان هاچ‌بک با قابلیت‌های فوق‌العاده را به بازار جهانی عرضه کند.


منبع : سایت خودرو تک

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.